Řízení změn ve firmě aneb další CANONADA HR nápadů

20.02.2024

Řízení změn. Velmi důležité a obsáhlé téma, kterému se čas od času musí věnovat každá firma. Jinak tomu není ani v dnešní době, kdy celá řada podniků bojuje s propadem poptávky a musí tedy nedobrovolně snižovat náklady. Jsou ale i další změny, které podniky napříč obory řeší, o čemž se přesvědčili také účastníci páteční CANONADY HR nápadů, která se přesně tohoto tématu týkala.

Pokud CANONADU HR nápadů ještě neznáte, rádi vám ho představíme. Jde o program, kterého se účastní představitelé řady firem napříč obory. Každé setkání má své jasně dané téma, kterému se účastníci hlouběji věnují.

Program se koná čtyřikrát do roka, a to v online formě či osobně v Praze. Je totiž více skupinek. Každá firma a její představitel se tak může jednoduše rozhodnout, jaký způsob setkání vyhovuje více.

Pátečního setkání se zúčastnili představitelé Všeobecné zdravotní pojišťovny, společnosti Lidl, řetězce Tchibo, cestovní kanceláře Blue Style, Masarykovy univerzity v Brně nebo třeba výrobce krmných směsí De Heus. Celkem měl páteční program 11 účastníků a tříhodinovým setkáním provázel lektor Ladislav Koubek.

Účastníci páteční CANONADY HR nápadů vzájemně a hluboce diskutovali o mnoha fenoménech, které se řízení změn ve firmě týkají. Velké debaty se kupříkladu nesly kolem otázky, jak se firmy snaží motivovat zaměstnance k přijímání změn. Mezi další velká témata se řadila rovněž:

  • Podpora změnové kultury ve firmě
  • Prosazování změn, které mají dopad na celou firemní populaci
  • Zkušenosti s obměnou personálně-mzdového systému ve firmě
  • Digitální podepisování ve firmě jako nový fenomén a možnost úspory nákladů

Pokud vás program CANONADY HR nápadů zaujal, napište nám. V příštích týdnech se totiž budou řešit další důležitá a velmi aktuální témata. Řadí se mezi ně kupříkladu umělá inteligence v HR nebo trendy ve mzdách a benefitech.